Latvijas Onkologu asociācijas onkoloģijas diena 2019

2019. gada 20. septembrī Latvijas Onkologu asociācija pulcēja astoņdesmit onkoloģijas nozares speciālistus Latvijas Universitātes Zinātņu mājā uz “Latvijas Onkologu asociācijas onkoloģijas dienu 2019”.

Modernās LU telpās konferences pirmājā daļā bija iespēja noklausīties lekcijas par galvas un kakla vēzi, savukārt, otrā dienas daļa tika veltīta plaušu vēža diagnostikas un ārstēšanas iespējām.

Izcili ārvalstu lektori un Latvijas vadošie speciālisti dalījās ar jaunākām atziņām vēža ārstēšanā. 

Gribētos īpaši atzīmēt atraktīvo un profesionālo Prof. Nicolas Magne no Lucjenas vēža institūta un viņa lekciju par galvas un kakla vēža multidisciplināro ārstēšanu. 

Klātesošajiem bija iespēja iepazīties ar jaunākām atziņām galvas un kakla vēža ārstēšanā. Savukārt, diskusijas laikā, varēja ar rūgtumu konstatēt, ka ķīmijterapija, diemžēl, netiek pilnvērtīgi pielietota galvas un kakla vēža pacientu ārstēšanā. Latvijā, atšķirībā no Francijas, kuru pārstāvēja lektors, pacientiem netiek kompensēta mērķterapija metastātiska galvas un kakla vēža ārstēšanā. Konferences dalībnieku rūgtumu, iespējams, nedaudz mazināja Dr J. Zariņa un Dr. R. Dzalba ziņojums par izciliem sasniegumiem galvas un kakla vēža ķirurģiskā ārstēšanā RAKUS Latvijas Onkoloģijas centrā.

Konfernces otrajā daļā bija iespēja noklausīies fantastisku Prof. Dr. Sylvie Lantuejoul lekciju par mūsdienīgu plaušu vēža molekulāro diagnostiku, kas paver jaunas iespējas personalizēt ārstēšanu un ievērojami uzlabot izdzīvot šīs fatālās slimības pacientiem. Klausoties Prof. Peter Meldgaard lekciju, klātesošiem bija iespēja redzēt, cik ļoti atšķiras ārstēšanas, un līdz ar to izdzīvošanas iespējas Latvijā un citās Eiropas valstīs. LOA pārstāvji uzsvēra, ka, organizējot šādu konferenci nākotnē, uz to noteikti aicinās Nacionālā veselības dienesta un Veselības ministrijas pārstāvjus. Latvijas lektori un konferences vadītājs prof. A. Krams, savukārt, īpaši izcēla labu sadarbību starp dažādiem nozares speciālistiem Latvijā un uz rezultātu orientētu ārstēšanas procesu, kas ir īpaši svarīgi, strādājot samazinātu finansiālo resursu apstākļos.

Latvijas onkologu asociācija izsaka milzīgu pateicību visiem lektoriem, sēdes vadītājiem, Latvijas Otolaringologu asociācijai un Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijai.

Īpaša pateicība lektoriem no Latvijas:

Dr. A. Svarem

RAKUS Diagnostiskās radioloģijas centrs 

Dr R. Dzalbam / Dr.med K. Pastaram / Dr. J. Zariņam

RAKUS Onkoķirurģijas klīnika / Mikroķirurģijas centrs

Dr D. Saukumai 

RAKUS Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnika

Dr. Z. Liepai

RAKUS Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnika

Dr. E Vecvagarei

RAKUS Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnika

Prof. A. Kramam

RAKUS pneimonoloģijas galvenajam speciālistam

Atsevišķs paldies kompānijām: Merck Serono, MSD un ROCHE, bez kuru atbalsta konference šādā kvalitātē nebūtu iespējama.